Охорона навколишнього середовища

Турбота про навколишнє середовище — один із ключових принципів, на яких ґрунтується діяльність компанії.

236

млн грн інвестицій на захист навколишнього середовища

Дані за 2015–2022 рр.

524

висаджених дерев

Дані за 2015–2022 рр.

Наша команда зібрала та відправила на переробку:

75 000

кг макулатури

Дані за 2015–2022 рр.

670

кг пластикових кришок

Дані за 2019-2022 рр.

1 290

кг батарейок

Дані за 2014-2022 рр.

Екологічну відповідальність ми реалізуємо в чотирьох основних напрямах:

 

Cemark Для сторінки "Охорона навколишнього середовища"
Cemark Виробництво

Виробництво

Ми регулярно інвестуємо в покращення природоохоронних показників нашої діяльності. І переведення Кам'янець-Подільського цементного заводу на сухий спосіб виробництва клінкеру дозволив нам: 

  • знизити рівень викидів пилу в атмосферу вдесятеро;
  • знизити споживання палива більш ніж удвічі;
  • зменшити викиди CO₂ та NOx.

Зараз на Кам'янець-Подільському заводі реалізується проєкт із заміщення традиційних видів палива для виробництва клінкеру альтернативними твердим відновлювальним паливом і біомасою. Це сприяє скороченню обсягів видобутку викопних видів палива, кількості відходів, які розміщуються на сміттєзвалищах, і викидів парникових газів, адже біомаса є вуглецево-нейтральною, і у порядку пріоритетності це забезпечує дотримання ієрархії управління відходами.

«Миколаївцемент» має на меті реалізувати проєкт з використання для власних виробничих потреб дощових і талих вод головного промислового майданчика, які раніше після механічного очищення потрапляли у природні водні об'єкти. Цей проєкт допомагає зменшити споживання води і, відповідно, скиди у водні об’єкти.

Cemark Продажі

Продажі

На ринку України ми просуваємо цемент із добавками, а саме: із вмістом гранульованого доменного шлаку та вапняку. За цим цементом давно закріпилася основна частка ринку в усіх країнах Європи, де діють суворі екологічні вимоги до промисловості. Добавки у виробництві цементу сприяють вирішенню низки з охорони довкілля:

  • Заміна частини портландцементного клінкеру спеціальними добавками дає змогу скоротити викиди вуглекислого газу та інших забруднюючих речовин при випалі клінкеру, напівфабрикат, що використовується при виробництві цементу.
  • Доменний шлак, що є побічним продуктом металургії, утилізується у відвалах, які потребують значних територій. А застосування шлаку для виробництва цементу вирішує проблему комплексного використання промислових відходів, зменшує території відвалів і забруднення навколишнього середовища відповідно до порядку пріоритетності забезпечує дотримання ієрархії управління відходами.
  • Заміна клінкеру доменним гранульованим шлаком дає змогу скоротити обсяги видобутку компонентів сировини, із яких виготовляється клінкер. Зрештою зменшується потреба в розробці нових родовищ, а це зберігає запаси корисних копалин і землі для аграрних потреб та середовища існування біорізноманіття.
Cemark Побут

Побут

Ми запровадили на підприємствах комплексну систему поводження з відходами, які утворюються в процесі виробничої діяльності. Так, паперові та пластикові відходи, а також відпрацьовані малі хімічні джерела струму (пальчикові батарейки, акумулятори) ми збираємо в спеціальні контейнери та відправляємо на переробку, після якої вони отримують друге життя, або ж утилізуємо безпечно для довкілля.

Працівники радо підтримують такі ініціативи й самі пропонують нові ідеї. Наприклад, із 2018 року діє кампанія щодо відмови від пластикового посуду.

Cemark Соціальні ініціативи

Соціальні ініціативи

Ми плідно співпрацюємо з науковцями Національного природного парку «Подільські Товтри», допомагаючи моніторити види флори й фауни, які підлягають особливій охороні в Європі, і виявляти місця їх проживання та зростання. Результатом нашої співпраці є дослідження періодів й напрямків міграції птахів і кажанів на території кар'єрів і в охоронній зоні, ведення обліку кажанів у найбільшому зимовому сховищі європейських видів кажанів.

Щороку на території підприємств і в містах, у яких компанія здійснює свою діяльність, ми саджаємо дерева й беремо участь у різноманітних соціальних екологічних ініціативах.

 

З метою забезпечення доступу, інформування та ознайомлення громадськості з результатами післяпроєктного моніторингу, ми надаємо звіт післяпроєктного моніторингу відповідно до умов висновку з оцінки впливу на довкілля за зверненням. Для отримання звіту, будь ласка, заповніть форму запиту.

 

Наша екологічна відповідальність на практиці

cookie.text

cookie.button