- технологію виготовлення та транспортування бетонної суміші, що забезпечує утримання заданої температури цієї ж суміші під час вивантаження та вкладання;
- методи й температурні режими витримки та подальшого догляду за бетоном;
- правила застосування вологонепроникних матеріалів та утеплення опалубки й відкритих поверхонь конструкції;
- інформацію про міцність бетону на момент розпалублення;
- строки й порядок розпалублення.
- Використовуйте швидкотвердні портландцементи з високим тепловиділенням. «CEMARK ШВИДКИЙ» є оптимальним вибором для бетонування в холодну пору року.
- Застосовуйте протиморозні добавки: вони знижують температуру замерзання води в структурі бетону.
- Готуйте бетонну суміш в опалюваних приміщеннях, використовуючи підігріту воду й відталі (або підігріті) заповнювачі з температурою понад 0 °С. Максимально допустима температура води, яку можна використовувати для приготування бетонної суміші, — 80 °С.
- Спочатку завантажте у змішувач крупний заповнювач і приблизно половину підігрітої води. Потім прокрутіть його в кілька обертів і додайте пісок, цемент та воду, яка залишилася.
- Під час транспортування суміші до місця вкладання накрийте й утепліть її, щоб не допустити охолодження.
- Укладання бетону потрібно здійснювати безперервно. У разі вимушеної перерви накрийте й утепліть поверхню бетону та за необхідності обігрійте її.
- Одразу після закінчення бетонування накрийте неопалублені поверхні монолітних бетонних і залізобетонних конструкцій гідро- й теплоізоляційними матеріалами. Під час витримування бетону в тепляках температура повітря, що з ним контактує, має бути не нижче +5 °С.
У монолітному будівництві для збереження температури бетону під час набору ним міцності можна застосовувати метод «термоса». Він полягає в збереженні внутрішнього тепла бетону й тепла, яке виділяється в процесі його тверднення. «Термос» можна зробити з будь-яких матеріалів, які мають високу здатність утримувати тепло. Такими матеріалами оснащується опалубка та накривається поверхня бетону.